مسئولان بلند پایه لشکری و کشوری: محضر مبارک رهبر معظم انقلاب حضرت آیت ا... العظمی امام خامنه ای ( روحی فداک ) - مراجع تقلید محترم آیت الله صافی گلپایگانی ( دامه برکاته )، آیت الله وحید خراسانی( دامه برکاته )، آیت الله مکارم شیرازی( دامه برکاته )، آیت الله نوری همدانی( دامه برکاته )، آیت الله جوادی آملی( دامه برکاته )، آیت الله مصباح یزدی( دامه برکاته )، آیت الله سیستانی( دامه برکاته )، آیت الله سبحانی( دامه برکاته )، آیت الله مظاهری( دامه برکاته )- ریاست محترم جمهور، ریاست محترم قوه قضائیه ، ریاست محترم مجلس شورای اسلامی، مجمع تشخیص مصلحت نظام - مجلس خبرگان رهبری- شورای نگهبان قانون اساسی، شورای عالی امنیت ملی، شورای عالی انقلاب فرهنگی، سازمان بازرسی کل کشور، دیوان عدالت اداری، وزارت آموزش و پرورش، فرمانده محترم سپاه - فرماندهی محترم ارتش – فرماندهی محترم نیروی انتظامی.

مسئولان بلند پایه استان خراسان جنوبی: نماینده معظم ولی فقیه و امام جمعه مردم شریف بیرجند حضرت آیت ا... سید علیرضا عبادی ( دامه برکاته ) – استاندار محترم استان خراسان جنوبی – نماینده محترم مجلس شورای اسلامی حضرت حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی- فرماندار محترم شهرستان بیرجند – اعضای محترم شورای شهر بیرجند – شهردار محترم شهرستان بیرجند – مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی- بعضی از علما و روحانیون معظم استان.

آنچه من را تشویق به ارسال این مطالب محضر شما عزیزان نموده، این است که یادآوری کنم با وجود آفت هایی چون پارتی بازی، اقدامات مافیایی، فسادهای حوزه های مختلف، سو استفاده های زیاد از ظرفیت های ملی برای عده ای خاص، خیانت هایی که علنا در صدا و سیمای ملی کشور پخش شده و متضاد با ارزش های انقلاب است و دل مردم را خون کرده بازهم در هر گوشه و کنار این مملکت هستند جوانانی عاشق آرمان ها و رهبری معظم و گوش به فرمان علما و مراجع و مسئولان بلند پایه که از همه فرصت ها و لذت ها و خوشی های خود گذشته تا مملکت خود را آباد کنند؛ اما متاسفانه حضور مدیران جزء و تازه به میز نشسته و کوته فکر، بزرگترین آفت مدیریت کشور است که به جای حمایت، سنگ اندازی کرده و به بهانه قانون، فرصت های عالی را تباه نموده و به تصور احمقانه خود به باورها و ارزش های اصیل انقلاب تاریخ انقضا می زنند. این ها یا جاهل اند و یا خائن که در هر صورت وجود آنها آفت است و نباید کشور طوری مدیریت شود که به واسطه این ها همیشه نقاط دور افتاده کشور، عقب مانده و محروم تلقی شوند.

این ها موانع اصلی پیشرفت کشورند؛ کسانی که نه به واسطه تخصص خود بلکه به واسطه چاپلوسی و تملق به مدیران بالادست توانسته بر میزی تکیه بزنند؛ این ها که از بیت المال به واسطه روزمرگی حقوق می گیرند، آفت اند به این دلیل که ظرفیت های عالی کشور به ویژه نیروهای جوان را تلف و یاس و نا امیدی در کشور را فراگیر میکنند. چرا باید از ظرفیت نیروهای انقلابی روز به روز کاسته شده و شاهد حضور روز افزون این افراد بر سکان های مدیریتی کشور باشیم. چگونه با این همه ظرفیت و نعمت و فرصت نمی توان کشوری را به تعالی رساند؟ تا کجا باید مردم دل خوش به مسائلی باشند که در توسعه ملی مفید نیست و حتی مانع پیشرفت است؟ تا کجا باید منویات مقام معظم رهبری نادیده گرفته شده و حتی بر خلاف آن عمل شود؟ مطالب زیادی در دل دارم از ضعف ها، مشکلات و دلایل اصلی آنها و حتی راه کار و فرمول و برنامه هایی که در تغییر وضعیت موجود می تواند موثر واقع شود. خصوصا جدی گرفتن فرهنگ و تلاش هر چه بیشتر در توسعه فرهنگ و بینش عمیق مردم و اعمال برنامه های جدی پدافند غیر عامل در عمل، نه در حرف؛ تا کجا باید ارزش ها و برنامه های مفید را فقط در سطح حرف و بیان نگه داریم ولی ذره ای به آن عمل نکنیم. البته این ها خواست دشمنان و جزو سیاست های نفوذی آن هاست؛ چرا که توسعه فرهنگی و اجرایی کردن اصل پدافند غیر عامل می تواند وحدت ملی را صد چندان نموده و راه های نفوذ را خنثی نماید.

متاسفانه امکان رسیدن مطالب اینجانب محضر مبارک مقام رهبری به دلایل زیادی غیر ممکن است لذا اگر هر یک از عزیزان دریافت کننده این مطالب توان ارائه این ها را محضر مبارک ایشان دارد بر من منت نهاده به من اطلاع داده و محتوا را تقدیم ایشان فرماید؛ باشد که تلاش، مقاومت و ایستادگی اینجانب در برابر مشکلات که صرفا بنا به توصیه های مکرر ایشان به جوانان است موجبات شادی و لبخند ایشان را فراهم نماید و بدانند که هستیم بر آن عهد که بستیم.

جز تو یاری نگرفتیم و نخواهیم گرفت            بر همان عهد که بودیم، بر آنیم هنوز

و من ا... توفیق

محسن دلاوریان 05632354455